HAJDUK vs INTER-ZAPREŠIĆ 2:1 (27.kolo, HT Prva liga 19/20).n

Embed
  •
    Loading...
  • Published on:  6/5/2020
  • Nakon skoro tri mjeseca pauze, nastavljena je HT Prva liga i odmah je prva utakmica bila krajnje dramatična.

Na praznom Poljudu Hajduk je teškom mukom osvojio važne bodove protiv Zaprešićana te je pobijedio 2:1, iako je Inter-Zaprešić vodio 1:0, a bod su gosti u džepu držali sve do 97. minute!

Hajduk je lagano dominirao prvim poluvremenom, ali prevelike panike pred gostujućima vratima nije bilo. Panika se dogodila na drugoj strani, u 37. minuti, kada je iznimno loše reagirao domaći vratar Posavec. Ivan Mamut je izveo slobodni udarac s 30 metara, a umjesto laganog posla, Posavec je gurnuo svoju momčad u zaostatak. Samo koju minutu kasnije Mamut je opet umalo iznenadio vratara Hajduka i to udarcem sa sredine travnjaka!

Splićanima u nastavku nije preostalo ništa drugo nego jurnjava prema preokretu. Izjednačili su u 60. minuti golom Caktaša iz jedanaesterca, ali svemu je prethodila prava drama.

Dugo se pregledavao slučaj u kojem je gostujući igrač Nikola Soldo igrao rukom i zbog toga zaradio crveni karton. Potom je vratar Inter-Zaprešića Matković obranio Caktašev jedanaesterac, ali je opet radila VAR soba iz koje je ustanovljeno da se Matković nepropisno kretao prije izvođenja. U ponovljenom pokušaju Caktaš je bio precizan.

Uslijedili su napadi Hajduka i to bezuspješni sve do 97. minute. Tada je Bugarin Kristian Dimitrov postigao premijerni gol za Hajduk, strašno važan, za slavlje 2:1.

Inter-Zaprešić tako je nesretno ostao bez boda koji bi mu mnogo značio u nastavku sezone, dok se Hajduk barem privremeno vratio na drugo mjesto ljestvice.

HT Prva liga, 27. kolo: Hajduk - Inter-Zaprešić 2:1 (Caktaš 60.-11m, Dimitrov 90.+7/Mamut 37.)