Edyta Górniak o maturze Allana. Dlaczego pozwoliła mu do niej nie podchodzić? | FAKT.PL

Share
Embed
 • 
  Loading...
 • Published on:  3/17/2021
 • Nauka w czasach pandemii dla wielu uczniów była prawdziwym wyzwaniem. Także dla syna Edyty Górniak (49 l.) – 17-letniego Allana. To dlatego piosenkarka postanowiła powiedzieć mu wprost, by nie przejmował się maturą, do której podchodzi już za kilka tygodni.
  – Dla Allana to trudny czas, bo to rok maturalny. Jako mama współczuję wszystkim rodzicom, którzy prowadzą swoje dzieci do matury w tak trudnym czasie. To nie jest naturalny tryb przygotowań do egzaminu dojrzałości – mówi nam Górniak. – Rozmawiałam z Allanem i powiedziałam mu: „Synku, to jest twoja sprawa, czy chcesz mieć tę maturę. Dla mnie to nie ma znaczenia". Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i po prostu ominął mnie ten czas – dodaje.
  Syn Górniak zdecydował jednak, że nie chce iść w ślady mamy i do egzaminu przystąpi. – Powiedziałam mu, że jeśli chce podejść do matury, to ja go będę wspierać. I on chce to zrobić. Myślę, że skoncentruje się na języku polskim, matematyce i prawdopodobnie historii i języku angielskim – opowiedziała nam Edyta Górniak.
  Subskrybuj kanał!
  http://bit.ly/Fakt24SUB
Loading...

Comment